Bursa’da 200 bin Avro hibeli yeni bir hazır yemek hattı kuruluyor

BURSA (İGFA) – Yankı Yemek A.Ş Yönetim Kurulu Lideri Coşkun Dönmez, Bursa Nilüfer’de, Çalı Sanayi Bölgesi’ndeki 2 dönümlük alanda, günlük 12 bin pax yemek ürettiklerini, yeni yapacakları yatırımla kapalı alanı 5 bin metrekareye, günlük üretimlerini de 25 bin pax’a çıkaracaklarını söyledi.

Önceliklerinin insan sıhhati olduğunu vurgulayan Dönmez, “yemediğimizi yedirmiyoruz” mottosuyla hijyen ve sanitasyon kurallarına uygun üretim yaptıklarını, müşterilerinin beklentilerini karşılamak için kalite ve hijyen standartlarından ödün vermediklerini söz etti. Dönmez, yeni yatırımları ile bu anlayışlarını bir adım daha ileriye taşıyacaklarını da söz etti.

İlk günden beri, sağlıklı ve lezzetli yemekler üretmeyi emel edindiklerini vurgulayan Dönmez, bu maksat doğrultusunda 30 yılı aşkın müddettir müşterilerine hizmet verdiklerini, yeni yatırımlarla kaliteyi ve istihdamı artırmaya devam edeceklerini söyledi. Coşkun Dönmez ayrıyeten, yeni yatırımlarının bir kısmını Avrupa Komitesi Kalkınma Fonu Hibe Mutabakatı kapsamında uygulanan Kayıtlı İstihdam Yaratma Projesi’nden sağlayacaklarını belirtti.

“YENİ BESLENME TRENDLERİNİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Coşkun Dönmez, tüm dünyada bilhassa 35 yaşa kadar olanların yemek tüketme anlayışlarında kıymetli bir değişim yaşandığı bir süreç yaşandığını söyledi. Dönmez, artık insanların hem ekonomik, hem süratli, hem de sağlıklı yemek tüketmek istediklerini belirterek, “Tüm dünyada yaşanan bu trende uygun olarak, mesken yemeği tadında fakat çok süratli hazırlanabilen doğal yemeklere ilgi arttı. Bizde yatırımlarımızı bu anlayışa uygun yapıyoruz. Uzun ar-ge çalışmalarımız sonrasında orta çıkardığımız eserlerimizi üretebilmek için yapacağımız yeni yatırımla kapasitemizi 2 katın üzerine çıkartacağız” diye konuştu.

Bu ortada hibe programı uygulayıcısı Tijen Yener de, Yankı Yemek A.Ş’nin bu proje kapsamında yaklaşık 200 bin avro hibe kredi kullanacağını ve ek istihdam sağlayacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir