“Filenin Sultanları” 3’te 3 peşinde

İlk haftası Türkiye’nin konut sahipliğinde Antalya Spor Salonu’nda düzenlenen turnuvaya âlâ başlayan “Filenin Sultanları”, yarın saat 20.00’de başlayacak ve TRT Spor Yıldız’dan canlı yayınlanacak İtalya gayretini de kazanarak 3’te 3 yapmayı hedefliyor.

Başantrenör Daniele Santarelli ile 2023 yılındaki birinci imtihanını FIVB Milletler Ligi’nde veren ve birinci iki maçını kazanan ulusal grup, puan cetvelinde tepede yer alıyor.

“Filenin Sultanları”, üç ayaktan oluşan Milletler Ligi’nde her hafta 4 müsabaka oynayacak. Ay-yıldızlı takım, Antalya’daki son maçında ise 4 Haziran Pazar günü ABD ile saat 20.00’de karşılaşacak.

A Ulusal Bayan Voleybol Grubu, Antalya etabından sonra ligin ikinci haftasında 14-18 Haziran’da Hong Kong’da, üçüncü haftada 28 Haziran-2 Temmuz’da Bangkok’ta gayret edecek.

Milletler Ligi’nde üç hafta sonunda puan cetvelinde 16 takım ortasında birinci 8 sırayı elde edecek gruplar, finallerde uğraş etme hakkı kazanacak. 2023 FIVB Voleybol Milletler Ligi Finalleri ise 12-16 Temmuz’da ABD’nin mesken sahipliğinde Arlington kentinde düzenlenecek.

Türkiye, 2018’den bu yana Voleybol Milletler Ligi ismiyle düzenlenen tertipte birinci yıl ikincilik, 2019 ve 2022’de dördüncülük, 2021’de de üçüncülük elde etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir