Gördes Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi’nin temeli atıldı

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Gördes’te, Sevgi Parkı içinde üretimine başlanan Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi’nin temeli, düzenlenen merasimle atıldı. Merasime, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Gördes Belediye Lideri Muhammet Akyol, MHP İl Başkanı Cüneyt Tosuner, Ülkü Ocakları Vilayet Lideri Emirhan Sallıtepe, MHP İlçe Lideri Abdurrazik Yonat, AK Parti İlçe Halil Erden, Ülkü Ocakları İlçe Lideri Hüseyin Yılmaz, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Necati Toprak, KAÇEP Lideri Feride Batur, AK Parti İlçe Bayan Kolları Seher Eren ve vatandaşlar katıldı.

19 ADET ÇOCUK KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİYLE HİZMET VERİLİYOR

Törende bir konuşma yapan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “3 periyottur hizmet etmekten onur ve gurur duyduğum hoş Manisa’mızda 1060 büyük projeyi hayata geçirdik. Projelerimizde bayan, çocuk, engelli bireylerimizi de hiçbir vakit unutmadık. Çocuklarımız, geleceğimizin teminatı. Onların memnunluğu ve huzuru en kıymetli önceliğimiz. Çocukların sağlıklı, memnun ve donanımlı bireyler olarak yetişmeleri için her türlü imkânı sunmak hepimizin vazifesi. Bu niyetten hareketle ilimiz genelinde 19 adet Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi inşa ettik. Bu Merkezlerimizde; 4-12 yaş ortasındaki çocuklarımıza okul öncesi, matematik, İngilizce, fotoğraf, satranç, akıl ve zeka oyunları, süratli okuma, drama, Türkçe, keman, gitar, bale, cimnastik, hafıza geliştirme, mental aritmetik ve halkoyunları branşlarında eğitimler veriliyor” dedi.

4 DERSLİKLİ İNŞA EDİLECEK

Mevcut merkezlerden bugüne kadar yaklaşık 90 bin çocuğun yararlandığını belirten Lider Ergün, “Bugün de bu güzide merkezimizi Gördesli çocuklarımıza kazandırmanın iyisiyle birinci adımını atıyoruz. Sağ olsun, Belediye Liderimiz Muhammet Akyol Sevgi Parkı’nda bizlere bu alanı tahsis etti. Biz de Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi inşa etmek için süratle çalışmaları başlattık. İhale süreçlerinin akabinde çok şükür, bugün temel atma basamağına geldik. 4 derslikli merkezimizde Gördesli çocuklarımıza 15 branşta hizmet verecek bu hoş yuvamızı inşallah en kısa müddette tamamlayacağız. Açılışını yapmak inşallah bizlere nasip olur” dedi.

YENİ PERİYOTTA KREŞLER GELİYOR

Manisalıların teveccüh gösterip, 5 yıl daha kenti yönetme vazifesi vermesi durumunda, çocuklar için projeler üretmeye devam edeceklerini söz eden Lider Ergün, “Yeni devirde Çocuk Kültür ve Sanat Merkezlerimizde eğitim zahmeti çeken 4-12 yaş ortasındaki özel çocuklarımızın da eğitim almasını sağlayacağız. Buradaki hedefimiz, ailelerimizin çocuklarını inançla bırakabileceği bir eğitim yuvası kazandırmak. Bunun yanında çocuklarımıza okul öncesi kaliteli eğitim vermek için yeni bakımevi ve kreşler yapmayı hedefliyoruz. Buradaki emelimiz, ailelerimizin iktisadına katkı sağlamak ve evlatlarımızı inanç ve sevgi dolu bir ortamda geleceğe hazırlamaktır. Gördes’imizde de hayata geçireceğimiz bu kreşlerimizin içerisinde; aktiflik sınıfları, spor ve dans stüdyoları, müzik, robotik kodlama, görsel sanat atölyeleri, yemekhane ve ortak alanlarda performans amfileri olacak” diye konuştu.

“YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATI”

Başkan Ergün, kelamlarını şöyle tamamladı; “Çocuklarımızı seviyoruz. Bu hoş kentte yaşayan her bir bireyi seviyoruz. Sevdamız Manisa, Sevdamız Gördes, yeni devirde de Allah’ın müsaadesiyle hem Muhammet Liderim hem Büyükşehir olarak bizler, sizlere en hoş hizmetleri sunmaya devam edeceğiz. Cumhur İttifakımızın ortak gayesi de laf değil, hizmet üretmektir. Çok şükür biz hizmetlerimizle projelerimizle daima yanınızda olduk. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Bu hislerle Çocuk Kültür ve Sanat Merkezimizin temel atma merasiminin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu merkezin Gördesli çocuklarımızın ufuklarını genişletmesine, hayallerini gerçekleştirmesine ve geleceğe umutla bakmasına vesile olmasını yürekten temenni ediyorum.”

DUALARLA TEMEL ATILDI

Konuşmanın akabinde Lider Ergün, Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol ile birlikte temele harcı döken butona bastı. Okunan dualar eşliğinde temele harç dökülürken, merkezle ilgili Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, Başkan Ergün’e teknik bilgiler verdi. Merasim sonunda Lider Ergün, çocuklara top ve kırtasiye gereci ikram etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir