Hasan Atilla Uğur’un Hizbullah anısı gündemde: Gözaltına aldık, askeri hattan çok üst düzey bir yetkili aradı

Hizbullah’ın yasal kanadı HÜDAPAR’ın seçimlerde Cumhur İttifakı’nı destekleyeceğini açıklaması, örgütün yine gündeme gelmesine neden oldu. Gelişmeler akabinde Emekli Jandarma Albay Hasan Atilla Uğur’un anlattığı Hizbullah anısı toplumsal medyada dolanıma girdi.

Sosyal medyada yine sirkülasyona giren Babala TV’nin 3 yıl evvelki röportajının bir kesitinde Emekli Jandarma Albay Hasan Atilla Uğur, Hizbullah üyesi 2 kişinin gözaltına alınması sırasında yaşadıklarını anlatıyor.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde vazife yaptığı devirde iki Hizbullah militanının gözaltına alındığını söyleyen Uğur, çok üst seviye bir yetkilinin gözaltına alınan bireylerin özgür bırakılmasını istediğini söylüyor.

Hizbullah’ın o devir devlet içinden takviye aldığına yönelik yorumları doğrular nitelikteki açıklamasında Hasan Atilla Uğur, şu sözleri kullanıyor:

“İki kişi getirmişler. Beni çağırdılar yanlarına gittim. Bunlar PKK’ya benzemiyor çok rahatlar dedi. Kimsiniz siz dedim. Sakallı biri döndü ‘Yüzbaşı senin bize dişin geçmez. O aldığın silahları da hoş bir temizlet o denli ver bize’ dedi. Yanındaki atıldı dedi ki ‘Biz Hizbullah’ız’… O sırada yukardan astsubayım koştu dedi ki; ‘Komutanım size Diyarbakır’dan telefon var, askeri sınırdan.’ Açtım telefonu, çok üst seviye bir yetkili. ‘Sen oraya yeni geldin bırak onları. Onlar bizim düşmanlarımızı vuruyorlar PKK’ya karşı savaşıyorlar’ dedi. Ben de dedim ki terör örgütünün düzgünü berbatı olmaz. Bırakmıyorum biraz sonra da tutuklanacaklar’ dedim. Bir memnuniyetsizlikle telefonu çat diye hızıma kapattı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir