Meral Akşener’in Anıtkabir Mesajı Gündem Olmuştu: Siyasilerin Güzel El Yazılarının Gerçek Sırrı Ne?

Geçtiğimiz 8 Mart Dünya İşçi Bayanlar Günü münasebetiyle Anıtkabir’i ziyaret eden İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in özel deftere bıraktığı ileti ile hoş el yazısı toplumsal medyada çok konuşulmuştu. Pekala daha evvel Anıtkabir Özel Defterine yazı yazan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABB Başkanı Mansur Yavaş gibi siyasi isimlerin gündeme gelen ‘inci gibi’ el yazılarının sırrı ne? ?

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, geçtiğimiz 8 Mart Dünya İşçi Bayanlar Günü hasebiyle partisindeki başka bayan üyelerle birlikte Anıtkabir’e bir ziyaret gerçekleştirmişti.

Akşener, ziyareti sırasında Anıtkabir Özel Defterine Cumhuriyetin 100’üncü yılında Türk bayanlarının çabasını mevzu alan bir bildiri bırakmıştı.

Akşener’in ziyareti ve bıraktığı ileti toplumsal medyada büyük ilgi görmüş; bilhassa el yazısının hoşluğu pek çok beşerde merak uyandırmıştı.

Daha evvel hatırlarsanız Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın görevine geldikten sonra yaptığı ziyarette ‘inci gibi’ el yazısı çok konuşulmuştu.

Eski Başbakan Binali Yıldırım’ın özel deftere bıraktığı bildiri ile ekranlara yansıyan el yazısı ortasındaki büyük fark dikkat çekmişti.

Anıtkabir’i birçok sefer ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da hattatlara benzetilen hoş el yazısı da tıpkı biçimde gündeme gelmişti.

Peki Anıtkabir Özel Defterine yazan siyasi isimlerinin birbirinden hoş el yazılarının sırrı ne? İletileri birden fazla vakit sahiden hattatların ve kaligrafi sanatkarlarının yazıyor olması!

Örneğin 2019 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın el yazısının gündeme gelmesiyle Başbakanlık yetkilileri, Anıtkabir Özel Defterinde yer alan yazının kendisine değil de ‘hattat kadar yetenekli danışmanlarından birisine’ ilişkin olduğunu açıklamıştı.

Son olarak gündeme gelen 8 Mart iletisine geri dönersek, Teyit’in aktardığı habere nazaran Meral Akşener’in danışanı Murat İde de yazının bir kaligrafi sanatkarı tarafından kaleme aldığını doğruladı.

Kaynak

Anıtkabir Komutanlığı Anıt ve Müzeler Genel Müdürlüğüne ulaşan Teyit ayrıyeten toplumsal medyada yayılan “Anıtkabir’de vazifeli bir yazı yazma çalışanı olduğu” savlarının gerçek olmadığını, özel ziyaret yapan isimlerin kendi heyetlerindeki bireylerin bu yazıları hazırladığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir