Milyonlarca emeklinin gözü zam haberinde: En düşük maaş 10 bin TL’ye çıkabilir

Emekli maaşı alan milyonlarca vatandaş bayram ikramiyesi artırımı bekliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim öncesinde bu bahiste değerli vaatler vermişti. Ramazan Bayramı öncesi neredeyse yüzde 80 oranında artan bayram ikramiyesine Kurban Bayramı öncesinde de artış yapılacak.

İddiaya nazaran bayram ikramiyesi artırımı yüzde 50 olacak. Yani Ramazan bayramı öncesi 2000 TL olarak açıklanan emekli bayram ikramiyesi bu artırım sonrasında 3000 TL olacak.

Emekliler kulislerde dolaşan sayılardan şad. Hatta bir an evvel bu sayıların kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

En düşük emekli maaşı 10.000 TL

Emekliye bir müjde de en düşük emekli maaşından geliyor. Teze nazaran en düşük emekli maaşına da Temmuz ayında önemli bir artış bekleniyor. Mart ayında Cumhurbaşkanı kararıyla 7500 TL’ye yükselen en düşük emekli maaşının geleceği yeni sayı ise 10.000 TL olacak. Temmuz ayında bu sayı değişebilir fakat uzmanlar net 10.000 TL istikametinde görüş bildiriyor.

Emekliye kademeli artırım gelecek

4A 4B 4C ve EYT emeklisine maaş artırımı konusunda öteki haberler de var. Bilhassa üst kademede maaş alan emeklilere büyük müjde verildi. 7500 TL ve üstü maaş alan emekliler için kademeli artırım uygulamasına geçiliyor. Kademeli artırım yüzde 45 oranından başlayacak. Yani Temmuz ayında devlet, emeklinin tüm taleplerini böylelikle karşılamış olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir