Son 1 ay içinde 4’üncü olay: ‘Çamaşır suyu ile kedi ölümü’ iddiasına inceleme

Hasköy Mahallesi’nde, evvelki gün sokakta baygın bulunan kedi, veteriner kliniğine götürüldü. Üzerinde ağır çamaşır suyu kokusu olan kedi, veterinerin müdahalesine karşın öldü.

Yapılan birinci incelemede kedinin çamaşır suyundan zehirlenmesi sonucu öldüğü belirlendi. Kediyi can çekişirken bulup, veterinere götüren mahalle sakinlerinden hayvansever Sevda Akpınar, büyük keder yaşadı.

Mahallede oturan N.T.’yi kedinin üzerine çamaşır suyu dökerken görenler olduğunu söyleyen Sevda Akpınar, şikayette bulundu. Kedi, bunun üzerine İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü takımları tarafından teslim alınarak, otopsi yapılmak üzere götürüldü. 

‘PET ŞİŞEDEN BİR ŞEYLER DÖKMÜŞ’

Sevda Akpınar, kediyi can çekişirken sokakta bulduğunu belirterek, komşusu N.T. hakkında savcılığa şikayette bulunduğunu söyledi.

Akpınar, “Sabah perişan halde bulduk kediyi, veterinere götürdüm. Üstünde çok derecede bir çamaşır suyu kokusu vardı. Komşumuz olan bayan pet şişenin içerisinden kedinin üzerine bir şeyler dökmüş. Veterinerin de direkt söylediği ağır çok derecede bir çamaşır suyu kokusu olduğu. Tüm teneffüs yolu tahriş olmuş, paramparça olmuş. Tüm raporlarını da aldık. Son bir ay içerisinde bu 4’üncü kedi, bu şekilde ölen. Kediler ne yapıyor bu insanlara? ‘İstemiyorum’ dedi, yuvalarını yıktı. Biz mamalarını koyuyoruz, su kaplarını koyuyoruz hepsini atıyor. Kediye otopsi yapılacak ve asıl mevt nedeni nedir anlaşılacak” dedi.

‘SU DÖKTÜĞÜNÜ DÜŞMÜŞTÜM’

Görgü şahidi mahalle sakinlerinden Savaç Çoban ise komşusunun kedinin üzerine su döktüğünü sandığını belirterek “Ben dün oradan geçerken elinde bir şey vardı, saklıyordu. Kedi de otomobilin altından geçiyordu ve pet şişenin içerisinden bir şey döktüğünü gördüm. Raporda da çamaşır suyu olduğu söyleniyor. Kediyi korkutmak için su diye düşünmüştüm ben. Burada kedi yuvaları da vardı onları da dağıttı” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir