Tıraş sırası bekleyen köpeğe şiddet!

Bakırköy Florya’da 17 Eylül Cumartesi günü akşam saatlerinde Nazire Altıntaş, Mia isimli köpeğini tıraş edilmesi için pet kuaförüne bıraktı argümana nazaran tıraş sırasında Mia’nın hareket etmesiyle bir çalışan tarafından şiddet uygulandı. Altıntaş köpeğini alarak şiddet uygulayan şahıstan şikayetçi oldu. Mia’ya şiddet uygulayan çalışan işten çıkarıldı.

“ÖLECEK ZANNETTİM”

Daha evvel iki sefer Mia’yı tıpkı kliniğe götürdüğünü söyleyen Altıntaş,  “Beni aradılar dediler ki ‘Mia bayıldı, tıraş ederken gerilime girdi baygınlık geçirdi. Çabucak gelir misiniz?’ Biz de gittik. Ben telefonda anladım bir şey olduğunu. Daha evvel ‘Mia çok ürkek tıraş eden arkadaş vurmaz değil mi?’ dedim. ‘Saçmalamayın, o denli bir şey olmaz tabi ki’ dediler.” sözleriyle yaşadıklarını anlattı.

Mia’nın çalışanın elini ısırdığını tez ettiklerini söyleyen Altıntaş, “Ben ölecek zannettim zira beni duymadı, hiçbir reaksiyon vermedi. Hareket etmiyordu, başı büsbütün yamulmuş ve titriyordu. Şu anda da istikrarsız oturduğu vakit geriye hakikat devriliyor. Bir defa ruhsal olarak çok önemli manada yıprandı. Elimizi uzattığımızda da ansızın reaksiyon verip havlıyor. Uykuda inliyor ve çok uzun mühlet uyuyor” dedi. 

“BUNU SOYA SOKUN DÜZELİR”

Altıntaş, “Gerekli yerlere şikayet ettik, davalar açıldı. Biz bunu yaşadık öbürleri yaşamasın diye sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. O an çabucak işten atıldı. Sahibi de yanımızdaydı o an atıldı. Karakola gittik, şikayetçi olduk. O da gelip bir söz verdi. İşten atıldı ancak keşke daha evvel atılsaydı ve bunu yaşamasaydık. ‘Elimi ısırdığı için vurdum. Üzgünüm. Pişmanım. Bunu birinci sefer yaptım’ diyor. Ben birinci sefer yaptığını düşünmüyorum zira çok soğuk kanlıydı. Mia’ya bir sefer vurmuyor, önemli tekme atıyor. Mia’nın teneffüsü gidiyor, kriz geçirirken sehpanın altına kayıyor, oradan sopayla çıkartıyor. Tekrar diziyle falan bastırıp yanındaki arkadaşına veriyor. ‘Bunu suya sokun kendine gelsin korkmayın bir şey olmaz düzelir’ diyor. Ben oraya gittiğimde hala farklı köpekleri tıraş ediyordu. İnsan biraz huzursuz olur, müdahale için uğraşır, morali bozulur ancak pek rahattı” diye konuştu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir