TPAO İŞKUR üzerinde 24.485TL maaş ile personel alımına başladı! Başvuru şartları neler?

Türkiye Petrolleri Anonim Paydaşlığı (TPAO) Türkiye İş Kurumu (İŞKUR üzerinden KPSS kaidesi olmaksızın 17 uzman yardımcısı alımı yapacağını açıkladı. Brüt Fiyat (Sosyal Yardım, Tazminatlar ve İkramiye Dahil) 24.485,52 TL maaş ile istihdam edilecek adaylardan, YDS ve TOEFL puanı aranıyor. Müracaat kuralları ve tarihine ait merak edilen tüm ayrıntılar ise yeniden İŞKUR üzerinden tüm ayrıntılara açıklandı. 

BAŞVURU TARİHİ

Türkiye Petrolleri Anonim İştiraki uzman yardımcısı alımı müracaatları 26 Ekim 2022 tarihinde başladı. adaylar 31 Ekim 2022 tarihine kadar İŞKUR üzerinden online olarak müracaatlarını tamamlayabilecek.

BAŞVURU EKRANI

TPAO UZMAN YARDIMCISI ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR (İŞKUR)

TPAO uzman yardımcısı alımı başvurusu yapabilmek için öncelikle İŞKUR açık ilanlar sayfasına esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx giriş yapmanız gerekiyor. Ardından “İşyeri Unvanı” yazan kısma ” TÜRKİYE PETROLLERİ AO.” yazarak orta sekmesine tıklayın. Kaşınıza listelenen ilanlar ortasından müracaat kaidelerini taşıdığınız ilana giriş yaparak, E-Devlet şifresini yardımı ile müracaat sürecini tamamlayın.

İLANA AİT GENEL HUSUSLAR

1 İlan koşullarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak müracaat yapabilir. Ayrıyeten hizmet noktalarından ve Alo 170 sınırı üzerinden de müracaatlar yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında müracaatlar takip eden birinci iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Müracaat başlangıç tarihleri birebir olan, birebir kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından yalnızca birine müracaat kabul edilir.

3) İlan kurallarını taşıyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli KPSS puan tipinden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilir.

4) İlana müracaat yapacak öncelikli adaylar, müracaat yapacakları listeyi (öncelikli liste yahut genel liste) müracaat esnasında işaretleyerek seçer. Müracaat müddeti bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

5) KPSS’ye tabi meslek mesleklerde puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise eski tarihli dokümanlardan başlanmak suretiyle öncelik doküman tarihlerine nazaran açık iş sayısının beşer katı sonuncu aday listeleri imtihan yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan kaidelerine ait olarak; eğitim durumu, deneyim, öncelik durumu, mesleksel doküman, yabancı lisan koşulu vb. dokümanlarını ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Evrak teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler yahut yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan şahısların yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine nazaran sıralamada yer alan öbür bireyler dâhil edilebilir. Doküman teslimi ve denetimi emekçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine nazaran imtihandan evvel yahut sonra yapılabilir.

7) İmtihan günü, saati, yeri ve imtihana katılmaya hak kazanan adaylar, personel alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, bildirim mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıyeten tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, müracaatta bulundukları ilana işverence davet edildikleri hâlde zorlayıcı sebepler dışında icabet etmeyen, imtihana katılmayan, işi reddeden yahut kamuda daima emekçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının emekçi taleplerine yapılan müracaatlarda şahısların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, vilayet yahut bölge seviyesinde yayımlanan emekçi taleplerinin müracaat mühleti içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların müracaatları kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde sürecin yapıldığı tescil tarihi temel alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu müracaat müddeti içerisinde İŞKUR ünitelerine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine müracaat yapılır.

10) Gerçeğe ters evrak verenlerin ya da beyanda bulunanların müracaatının geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması sürecinin iptaline ait İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal süreç yapma hakları gizlidir.

RESMİ İLAN METNİNE ULAŞABİLMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir